У Библиотеци „Бранко Радичевић“ је одржан књижевни сусрет на ком су представљене две песничке књиге: “Песмице“ Перице Маркова и „Матерњи језик“ Ненада Грујичића. Књига Перице Маркова “Песмице“ објављена је у издању „Бранковог кола“ и понела је престижну песничку награду „Стражилово“ за 2018. годину. Ненад Грујичић је истакао да је ова песничка збирка угледног српског песника Перице Маркова, тринаеста по реду, посвећена Бранку Радичевићу, то јест поезији самој и певању у матерњем језику. У лепоти музичке суспстанце језичког медијума, Марков проговара језиком савременог доба, са финим натрунима локалне лексике и звука, песничких кованица и нових речи. О књизи “Матерњи језик“ и Ненаду Грујичићу, говорили су Перица Марков и Весна Ћук. Перица Марков је надахнуто говорио о Грујичићевој поезији коју је назвао ванвременском, универзалном, која проговара матерњим језиком, али песничким матерњим језиком. Весна Ћук је представила Ненада Грујичића и његов књижевни рад. Песничка књига “Матерњи језик”, која је представљена у житиштанској Библиотеци, је четврто допуњено издање објављено поводом четрдесет година од штампања првог издања. Марков и Грујичић су говорили своје стихове и разговором са публиком представили своје књиге и своју поезију. Био је то још један леп књижевни сусрет у Библиотеци „Бранко Радичевић“ одржан у сарадњи са Клубом књиге.